DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Bir arkadaş vardı astroloğa doğum haritası baktıran kesin çıkacak diyen ona noldu çıktı mı

• ⭐⭐

@newbie97 hahaha kim o yaa 🙂

• ⭐⭐

@treystoom Hocam şu astroloğa sorsanız çıkmadı diye ne dicek acaba merak ediyorum

• ⭐⭐

@newbie97 Tüh ya! O arkadaşa da demiştim bu gerçekleşirse, tüm o Mars Uranüse yan baktı talihim döndü saçmalıklarına inanacağım diye. 🙂

• Çıkmaz bu saatten sonra. Dv2020'den beri başvuruyorum hiç üstüne düşünmedim ama bu akşam oturur düşünürüm... 2018'den beri gitmeye karar verseydim 6 yılda hoplaya zıplaya gitmiştim ki gidenleri hep izledik. Yok arkadaş greencard çıksın da bakarız demekle olmuyor olmayacak. Bi' hal çaresi bakmak lazım yoksa sevdiminin talihi ne zaman güldü de burada gülecek. İlla deve misali seveceksin* talihi ki gülsün

• Bu pazarda Amerikadaki YouTuber dostlarımızı izleyip gelecek planları kuralım bakalım, biz kazanma ihtimalini sevdik, devam 🤣

• @rnc hayırlısı diyelim 🙂 en güzelini yapmışsın adı üstünde çekiliş işte... umarım daha güzel kapılar açılır senin için 🙏🏻

• @C0mmander bununla alakalı olarak şöyle bir teorim var.

Evet green card çekilişi random yapılan bir şey. fakat tutup da herkesi bir potaya koyup oradan seçtiklerini düşünmüyorum.

Bu çekilişin adı çeşitlilik vizesi. Dolayısıyla çekilişin de maksimum çeşitliliğe yönelik tasarlandığına inanıyorum.

Şöyle ki.

Nasıl ki kıtaya ve ülkeye göre green card kategorisi yapılıyor. Aynı şekilde eğitime göre, medeni duruma göre, çocuk sayısına göre, yaşa göre bir takım senaryolar olabilir. Mesela yüzde 5'i doktora yapmış kişiler, yüzde 10'u yüksek lisans, yüzde 60'ı üniversite mezunu, yüzde 25'i lise mezunu gibi bir kriter olabilir. Ya da yüzde 50'si evli, yüzde 50'si bekar olabilir. Çocuk sayısına göre bir kriter olabilir.

Böyle bir kategorilendirme green cardın random bir çekiliş olmadığını göstermez.

Mesela Türkiye'den doktorasını yapmış evli ve çocuklu 20 kişiye green card çıkacağına yönelik bir senaryoda bu prototipe uyan kişilere örneklemin düşük olmasından ötürü green card çıkma ihtimali daha yüksek olabilir.

Bu tamamen bir senaryo. Fakat bana göre çeşitlilik vizesi denilen bir çekilişte çeşitliliğin maksimum olabilmesi adına bir takım algoritmalar kullanılıyor olması yüksek ihtimal.

Tabii bununla alakalı bir bilgiye ulaşamadım. Dolayısıyla tamamen benim senaryom bu.

Çekilişin nasıl yapıldığını ise youtube'da paylaşmıştım.

Merak eden oradan izleyebilir.

• Bizde dv2026 da yerimizi alalım

• Bu senede maalum ekranı gördüğümüze göre artık önümüzdeki yılın sayfasında yer almanın vakti gelmiştir.

• Kazanamamaktan, ertelediğim işlerden artık bıktım. Hedeflerimde yine ABD olacak. Madem yine kazanmadık, ingilizce seviyesini C1 yapalım. Kazananlar umarım bilinçli davranırlar. Kazanamayanlar ise işlerini ertelemesinler, ingilizce seviyesini yükseltmeye gayret gösterelim. İşiniz yoksa bir iş için eğitim ve geliştirmeye odaklanmalı. Görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın.

• ⭐⭐

@melihguney EB3 ile green card farklı konular değil. EB3 zaten kendi içerisinde 3'e ayrılıyor. Professionals, skilled ve other workers. EB3 diye bahsettiğiniz kavram tek bir kategoriye ait değil. Hatta genel olarak konuşacak olursak EB-1, EB-2, EB-3 ( kendi içerisinde 3 ayrılıyor), 4,5 kategorileri istihdama dayalı göçmen vize türüne girer ve hepsi "green card" a giden seçeneklerdir. Sizin yukarıda anlattığınız konu sürecini ABD'de devam ettiren ve AOS filing tablosuna göre current olup ancak A final action tablosuna göre current olmamış, bu nedenle elinde sadece geçici çalışma belgesi EAD olan kişileri kapsıyor. Yani yaptığınız doğru bir değerlendirme değil. Consular Processing ile ilerleyenler vizelerini ve sonrasında green card'larını alıp öyle işe başlıyorlar. AOS yapanlar ise bültenin durumuna göre green card'larını sonradan alıyorlar. Bülten A tablosunda retrogression'a girmişse ( gerileme) bundan etkilenen adaylar olabilir bu başka bir konu. Ama kimsenin bizi dolandırdığı yok, eğer süreçlere hakimseniz zaten vize / green card almanın bültene, yıllık kotalara ve backlog'a bağlı olduğunu biliyorsunuzdur. Biz de çok yakından takip ediyoruz süreci. Vize türü hakkında ayrıntılı bilgiler şu başlık altında mevcut: https://yesilkartforum.com/forum/post/388474

• şimdi baktımda 2 hnbs de benden bu yılda burdayız.

• Yerimizi almayı unutmayalım dimi :)))

• 24-25 olmadı 2026 olur işallah

• Valla yine çıkmamış yaş oldu 27 neredeyse... Neyse biraz daha para biriktirip seneye deneyeceğiz şansımızı ne yapalım.

• Has Not Been Selectid

• @Emre-Kurtulmuş Eşitlik kuralına uymayan maddeler var doğrudur . Ama şöyle bir durum da var bir kişi fake başvuru yapamamalı. Bunun da önüne geçilmeli . Mesela herhangi bir insan resmi koyup doğru boyutlarda da kazanabilir. Farklı başvuralar oluşturabilir ve bu kazanma durumu buradan bir kişinin kazanmasına engel olmuş olabilir . Bazı şeyler de saldım çayıra mevlam kayıra olarak ilerliyor. Sistemin değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

• B1/B2 için tr iyi bir danışman önerebilecek var mı?

• ⭐⭐⭐

@honeyhan evet sistemin değişebilecek bir çok nokta var en basitinden hala başvuru zamanı ile çekilişin yapılıp açıklanması arasında çok uzun süre fark var. Ama benim düşüncem çok umursamadıkları için bu çekilişi herhangi bir geliştirme noktasınıda düşünmüyorlar. Ha geliştirme noktasınada girseler yine düşündüğünüz gibi başvuranların şansını arttırmaya yarayacak geliştirme yapacaklarını sanmıyorum. Çünkü onlar için aynı kişinin mükerrer başvuru yapmasının bir önemi yok adam diyorki ben bu gibi durumlar için 55bin vize vericek olmama rağmen 110-120bin kişi seçiyorum boşta vize bırakmıyorum bu sayede yedek listeden gelen geliyor onun yerine der mesela

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |