DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba. 2014EU16XXX talihlisiyim. Henüz mülakat mailim gelmedi ancak merak ettiğim birkaç konu var ve net şekilde forumda bir bilgi bulamadım. Hesapta bulunması gereken parayla ilgili tahmini bir forum bilgisi oluşmuş ve yıllarca da bu şekilde gidenler de bu konudan sorun yaşamamış. Benim sorum şu; diyelim ki hesabımızda forumda belirlenen düzeyde bir birikim yok ancak hem araç hem ev yönünden mal ve mülk sahibiyiz. Bunlara dayanarak mülakata gidilmiş olsa acaba olumlu veya olumsuz neyle karşılaşabiliriz. Daha önce bu yönde bir şey yaşayan var mıdır? Dediğim gibi olumlu veya olumsuz şekilde bilgileri duymak istiyorum. Kafamdaki plan mülakat maili geldiğinde aracımı dolara çevirip hesapta tutmak olacak. Deneyimlere göre aksiyon almak istiyorum. Herkese şimdiden teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

@Biks Sayın gucarslan'ın cevabına ilaveten şunu söylemek isterim, hazırladığım mail örneğinde gövde kısmını yazarken karşı tarafı ilgilendirmeyen şeyler yazmanız yanlış olur.
    Mesela nişanlı olmanız onları ilgilendirmez, bu sizin özel hayatınız.
    Biz oğlum için yüzlerce farklı e-mail hazırlamıştık. Kiminde Ankara'da sıramızın gelmesinin mümkün olmadığını söyledik, kiminde yapacağı mesleğin hayalini kurduğundan bahsettik, kiminde de hiç bir sebep belirtmedik. Her birinde farklı yazdık. Bir kaç ülke vardı orda yaşayan yakınlarımız olduğu için oraya ziyarete geleceğiz diye belirttik.
    Çok uzun yazmayın, kısa öz olsun. Yoksa okumazlar diye düşünüyorum.

• arkadaslar merhabalar,
    sağlık muayenesi için alacağımız randevuda applicant Category de Immigrant ı mı seçmemiz gerekiyor Diversity mi?

• @Movistar74 randevu alınmadan herhangi bir devlet hastanesinden gidip olabiliyor muyuz? ben de sistemden almaya çalıştığımda hatayla karşılaşmıştım.

• ⭐⭐

@eray26, içinde söyledi: DV2024 Mülakat Deneyimleri

2 kisilik bir aile ile mulakata giren arkadaslar en dusuk ne kadar bir birikim gosterdiniz acaba ? Bu konuda sanirim sponsor bulmam gerekecek

Bahreyn banka hesap dökümü istiyor mu bir bakın.
    İstemiyor olabilir.
    İstemese bile var olan birikiminize ait döküm yanınızda olsun ayrıca.
    Biz döküm aldık ama Hong Kong görmek istemedi mesela.
    Sponsor işi çok zor aman gerekmesin. Yakınlarınızdan para alın hesaba yatırın döküm alınca aynı gün iade edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SdasCtz bunun datasını tutmamız mümkün değil ama frankfurt hariç (ukrayna dosyalarına bakıyor) pek zannetmiyorum.
    çünkü zaten kazanan sayıları malum, çok çok az.

• @Serapp gerekli evraklar listesinde herhangi bir sekilde banka dokumunden bahsetmiyor. Ayrica embassy e mail attim,bana bir link gonderdiler onda da herhangi bir bilgi yok banka dokumune iliskin.Ben garantiye almak icin kendimce bir seyler yapmaya calisiyorum. Max 10k usd 2 kisilik bir aile icin onay getirmez diye dusunuyorum.Ayrica kimseden fayda yok ya su zamanda

• Merhaba,

18 Aralık Tarihinde Unganlarda randevum var,
    Aşı ve muayene ücretini iban'a atabiliyor muyuz?
    Kartın post limitine takılmak istemiyorum.
    Yanımda dolar götürmek en mantıklısı gibi duruyor.

Tecrübesi olan arkadaşlardan yorum rica edebilir miyim?

daha önce sorulduysa kusura bakmayın iyi forumlar dilerim.

• @onuracikyuz

1-önceliğiniz hesabınızda döviz, forumda tavsiye edilen USD karşılığı TL veya hisse senedi veya kıymetli madenleri gösteren imzalı banka hesap hareketi özeti almak olmalı. Yanında hesap hareketlerini imzalayan iki banka görevlisine ait imza sirkülerini almayı unutmayın.

2- DV mülakat sürecinde hiç bir varlığınızın veya gayrimenkulün satılmaması tavsiye ediliyor. Bu yönde bir beyanınız olur ise mülakat sürecinde, yönergelerin aksi bir hareket olduğu için mülakatınızın olumsuz sonuçlanma ihtimali olabilir. Mülakat esnasında beyan etmek istediğiniz varlıklarınız veya aracınız veya gayrimenkulünüz sadece destek olarak görülüyor, öncelik hesabınızdaki maddi birikim

3- bunların hepsinden önce sahip olduğunuz CN nedeniyle (CN 16XXX olarak görüyorum) mülakata Ankara’da girmeyi planlıyorsanız, önceliğinizin hesapta göstereceğiniz maddi gelir veya satışını planladığınız varlık değil, mülakat tarihi almak veya dosyanızı taşımanın yollarını araştırmak olduğunu düşünüyorum. Sürecinizde bol şans 🍀

• @Ali-Güven diversity 👍

• Merhaba, 2024EU dosyalı arkadaşlardan dosya taşıyabilen oldu mu acaba? bu ara forumu takip edemedim.

• @ATS16 o kadar haklısınız ki!mesela bende ankara da mülakata girmekle alakalı hicbirsey yok.gercekci olmak lazım..taşırsam ne ala..

• @segulay76 oturum harici yok gibi..

• @akincetin, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

18 Aralık Tarihinde Unganlarda randevum var,
    Aşı ve muayene ücretini iban'a atabiliyor muyuz?
    Kartın post limitine takılmak istemiyorum.
    Yanımda dolar götürmek en mantıklısı gibi duruyor.

Tecrübesi olan arkadaşlardan yorum rica edebilir miyim?

daha önce sorulduysa kusura bakmayın iyi forumlar dilerim.

tl veya usd olarak nakit,Karttan, kredi karttından ödeme yapabiliyorsunuz diye biliyorum. Sitelerinde gerekli bilgiler var. İncelemenizi tavsiye ederim.

• @Emre-Kurtulmuş Su an turist vizesine basvurulsa bile red alma ihtimali yuksek Ds 260 formu doldurulup gocmenlik icin resmi basvuru yapildigi icin, fakat turist vizesi yerine F1 ogrenci vizesini denersek de ayni sekilde red alma orani yuksekmidir? Mesela F1 a basvurup ABD de bir okula baslayip sonrasinda AOS ilemleri yurutulebilir tabi F1 vizesi alinabilirse. bi fikriniz var mi bu konuda ?

• @Serapp @gucarslan cevaplarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Hamza-Kalender sonuçta F1da göçmen olmayan bir vize türü onun işin turistteki gibi ondada bulunduğunuz durum nedeniyle red alma oranınız yüksek bence

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar herkese, 5 gün sonra mülakatım var, şuanda bekarım fakat 7 yıllık bir ilişkim var. Dosya numaramın düşük olması sebebiyle mülakat tarihimin erken gelmesi, ailelerimizle yaşadığımız bir takım sorunlar nedeniyle erkek arkadaşımla bir evlilik sürecine giremedik, nikah da ailevi sebeplerden dolayı maalesef olmadı, önümüzdeki 6 ay içinde de zor. Bu sebeple erkek arkadaşım en azından orada kalıp kalmayacağımıza karar vermemize yardımcı olur diye geçen hafta turist vize mülakatına girdi fakat red aldı. Tekrar turist vizesine başvurmayı düşünüyoruz ancak buna ek olarak DV2024 süreci bitene kadar evlenirsek de benimle gelebileceğine ama benim mülakatta “evlenicez ama yetişmedi” gibi bir konuşma yapmam gerektiğine dair bir yorum okudum. Bu konuyla ilgili beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim. Evlilikten bahsetmem mülakatımı kötü yönde etkilemez mi? Öyle yaptım diyelim mülakattan sonra evlendiğimiz takdirde nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Çok sıkıntılı bir durumdayız benim gidip onun kalma durumu çok zor bizim için. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yakt05 merhaba.
    mülakata girip vizenizi aldıktan sonra evliliğinizi yaparsanız eşinize vize mülakatı talebi yapabilirsiniz. 30 eylül'e kadar.
    ama bu elbette ki ankara'nın müstakbel eşinize mülakat verip vermemesi olasılığı ile alakalı.
    eğer mülakatınız sonrası evlilik durumunuz olursa benimle iletişme geçin, nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinin detaylarını paylaşacağım.
    mülakatınızda bol şans.

*eğer evlilik kararı alırsanız aldığınız vizenin iptal edilip yeni soyisminizle basılacağını da unutmayın.

Benzer Başlıklar

• 247
  • 275
  • 1486
  • 1333
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.3k

| | | |