DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@mrwelif hayırlısı olsun. bu sürece başvuran herkesi excel listemize bekliyoruz, yerimiz çok 🙂

• ben de her gün listeye bakıyrm acaba aos yazn oldu mu diye ama maalsf 🙂 sanki biri daha olsa bir rahatlık gelecek gibi 😃

• @serel

Biz ekip çalışmasına ne derece yatkın olduğumuzu bizatihi büyükelçiye ispat etmek için hep beraber CP'ye girdik 😃 Mülakat esnasında ağır kutular, hamburgerler, hesap fişleri falan havalarda uçuşacak. Siz bu işe overqualified sınız, ırgat değilsiniz, bi kutu bile taşıyamazsınız derlerse diye ağırlık bile çalışıyoruz evde eşimle artık.

• ⭐⭐

@emre911 Hele ben randevuya 6 ay kala bir McDonald's a girip çalışacağım :)) Bir şey derse zaten yaptığım iş dedim mi çenesi kapanır diye umut ediyorum hehehhe. Hele bir de ayın elemanı seçilirsem ohooooo :))

• ⭐⭐

@tufank yanlış bilmiyorsam turist ile süreleri ayarlarsanız dahi EB3 e geçiş yapamıyorsunuz. Statünüz olmadığı için abd de o nedenle F1 e geçiliyor.

• @serel
    Zamanı gelince herkes yerini alacaktır...

• ⭐⭐

@selamibasaran Aynen ben de böyle biliyorum. Turist vizesi dışında bir statüye geçmeden "bona fide" bir yaklaşım olarak bakılmıyor diye biliyorum. Avukat tavsiyesiyle hareket etmekte fayda var.

• @emre911 😃 biz kısa süre önce taşındık eşim kutu yük taşıma konusunda byağı bi tecrübe edindi kanıt isterlerse fotoğraflarla kanıtlamayı düşünüyoruz. ben de zaten 2.5 senedir kilosu 2 yaş önden giden bir bebekle bu işi hallettiğimi düşünüyorm :))

• @Riethian TR'de MC de işini normal yapsanız ayın elemanısınız zaten direk 😃 6 ay üst üste bu ödülü alırsanız ABD'de dikkat çektim beni özel çağırdılar diyebilirsiniz mülakatta.

• ⭐⭐

@mesut1905 ahahahaha 😂

• @selamibasaran bunu bir araştıralım ben zaman problemi yoksa ekstradan statü değiştirme durumuna gerek yok diye gördüm çoğu yerde ama ayrıntılı bir bakmak lazım. hatta bir yorumda buna benzer bir soru vardı üst üste statü değişim talebi uygun değil diye cevap vermişlerdi. sanırım aos başlığındaydı

• ⭐⭐

@selamibasaran aslında buna gerek yok diye biliyorum eğer kalış süreleri açısından sıkıntı yaratmıyorsa mevcut B1/B2 vizesi ile ilerlenebilir. 90 gün bekleme süresi iyi niyeti belirtmek açısından var. Formu doldurduktan sonra artık vize durumu ve kalış sürelerinin bir önemi kalmıyor.

• ⭐⭐

@serel eskiden “şans kapıyı çalınca” yarışması vardı. O yarışmadaki gibi evde çalışacağız yakında eşler çocuklarla birlikte 😆

• @tufank çok güzel benzetme cidden 😃 😃

• @tufank, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@serel eskiden “şans kapıyı çalınca” yarışması vardı. O yarışmadaki gibi evde çalışacağız yakında eşler çocuklarla birlikte 😆

Filmi çekilmişti 😃 şans kapıyı kırınca diye

• ⭐⭐

@serel Bence kesinlikle sorun.Çünkü turist bir statü değil.Gezmeye gelmiş insanlar aslında. Hukuki olarak düşününce geçerli bir statü , ben okula gidiyorum, ben burda zaten doktora yapıyorum gibi gibi bir statüde olmak ve o okul onayını aldıktan bir müddet sonrada eb3 ile alakalı dilekçeleri vermek şeklinde anlatmıştı orçun bey.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• @selamibasaran şimdi eb3vize nin yöntemi lc onayından önce abd ye giriş yapman yönünde. öyle olunca da tabii ki bir zaman sorunu olacak ve öğrenci statüsüne geçmek kaçınılmaz olacak. ama numara current olunca zaten ben 485 ile statü değişim talebinde bulunacağım için ekstradan öğrenci statüsüne geçmeye gerek yok diye okudum hep. tabii yanlış olablr ayrıntılı bakmak lazım dediğim gibi

• aslında şöyle de düşünebiliriz greencard kazananlar aos yaptığında ekstradan bir statüye geçmiyorlar. aynı form zaten işleyişin de aynı olması gerekmez mi

• ⭐⭐

@serel tamam şimdi daha net anladım. Ben I-140 doldurunca ,zaten göçmenlik için süreciniz aosta olsa cp de olsa başlamış oluyor.Ve sonrası zaten Dv süreçleri ile aynı.Doğru diyorsunuz. Mantık doğru avukatlardan da bir sormak lazım.Hepimiz öğreniriz.

• @tufank ,

Benim merak ettiğim bu B1 vizesinde normalde maksimum süre 6 ay yani 180 gün. 90 gün iyi niyet süresi varsa mantıken ülkeye girişte de en azından 3-4 ay falan kalacağım demek gerekiyor. Bu nasıl turistik gezi, 3-4 ay neden kalacaksınız demeyecekler mi burada? Çünkü avukatlardan birisi videosunda, ülkeye girişte kalacağınız süreyi belirtmeniz gerekiyor, maks 6 ay olması 6 ay kalacaksınız anlamına gelmiyor demişti. Burada girişte işte 1 aylık turistik geziye geldim deyip 3-4 ay sonra AOS için başvurması veyahut en başta girişte mecburen 4 aylığına turistik amaçla geldik vs demesi girişte veya sonrasında problem yaratmaz mı?

Benzer Başlıklar

• 5
  • 53
  • 1
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |