DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Serapp ben current olmadan önce kanada turist vizesi ile dosyamı taşıdım herhangi bir oturumun yok, Türkiyede yaşıyorum hatta hiç Kanadaya gitmedim sadece turist vizem var. Case numaram 24 binlerde ve birkaç gün önce mülakat mailimi aldım. Current olduktan sonra oturumu olsa dahi kanada ya dosyasını taşıyamayan birisi olmuştu. Konsolosluğun keyfine kalıyor current olduktan sonra. Benim tavsiyem ne yapacaksanız current olmadan yapın. Her yolu deneyin bende oturum olmadan taşımazlar ama bi şansımı deniyeyim diye mail atmıştım ve 1 saat içinde mülakat yerim montreal olarak değişti. Başka bir arkadaş yine current olmadan önce, uzun süreli fransa turist vizesi ile kcc ye mail atarak dosyasını taşımıştı. Olmaz olmaz demeyin şansınızı deneyin. Ankaraya güvenmeyin durum ortada. Herkese bol şans diliyorum.

• @ugurbocegi

Geçmiş yılların mülakat deneyimlerini okudunuz mu ya da excel listelerini kontrol ettiniz mi? Hali hazırda Birleşik Arap Emirlikleri'nde oturum izniniz var mı? Abu Dhabi (ABD) konsolosluğu DV24 sürecinde 16 CN'ye bakmış şimdiye kadar EU'dan ve 5 tanesini onaylamış.

• ⭐⭐

@emirhan1 Emirhan Bey bravo size👏
    Benim oğlum da 27 bin CN ile Hong Kong'dan vizesini almıştı. O kadar çok uğraştık ki ama değdi doğrusu. Şimdi ABD'de yaşıyor ve çalışıyor. İsteyen herkesin vizesini almasını diliyorum. Ankara'nın durumu malum, her yolu denemek şart.
    Mülakatınızda başarılar.

• Herkese merhabalar tekrardan,

Dosya taşıma işlemi yaptıktan sonra gidilen ülkenin anadili yada ingilizce mülakata girmemiz gerektiği ile ilgili bir yazı okumuştum yanlış hatırlamıyorsam bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

• @evrentnrkl merhaba, mulakata hangi ulkede girecekseniz o ulkenin ana dili veya ingilizce mulakata girebilirsiniz.

Eger iki dil de yeterli degilse, mulakat aldiginiz elcilik/konsolosluk ile iletisime gecip tercuman ihtiyaciniz oldugunu, tercumanla katilip katilamayacaginizi sorabilirsiniz.

• @ATS16 geçmiş 2 yılınkine baktım hocam ama Excel'i güncellememişler. 16 CN'den 5'i düşük bir istatistik değil mi, Viyana Varoşva gibi konsoloslukların yanı sıra... Yoksa yanlış mı değerlendiriyorum?

• Bu ileti silindi!

• @ugursway peki tarih kısmına okul kayıt tarihini mi girmeliyim?

• @Rosaline benzer siradayim. gecmis yillara bakildiginda ve son duruma gore %99 ihtimalle sira gelmez. Bu yuzden dosyanizi tasimaya veya baska bir konsolosluktan mulakat almaya calisin. Tabi daha 1 yil var ama durum bu.

• @pnarr
    Evet eğitim bilgilerinizle ile eşleştirmeniz yeterli olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@Flight101 Denedik olmadi.

• ⭐⭐⭐

@Serapp Bu sene yaptigi gorulmekte Serap hanim. Gecen sene KCC (Kanada'ya) beni boyle tasimamisti 😊

• @emirhan1 bu konuya ek olarak bizimde sıramız 40XX de, elimizde aşağıdaki opsiyonlar var

1- Ankara'dan gelecek mülakat tarihini beklemek.
    2- Eşimin ve benim Kanada turist vizemiz var dosyamızı oraya taşımak ve mülakata orda girmek.
    3- Yaklaşık 1 ay sonra Yeşil pasaport almaya da hak kazanıyoruz dosyamızı Avrupa'da bir ülkeye taşımak (DS-260 formunu doldururken sadece bir pasaportumuz olduğunu belirttik yeşil pasaporta başvurup almak sorun yaratır mı?)

Sizin düşünceleriniz neler?

• @mrt01

1. case numaranız çok iyi, ben sizin yerinizde olsam Ankara'yı beklerdim ama siz her opsiyonu düşünün 2025 yılında ne olur kimse öngöremiyor.
    2. Kanada turist vizenizin olması bir avantaj fakat 4000 li case numaranız varken taşımak ne kadar mantıklı bilemedim benden çok daha tecrübeli arkadaşlar bu konuda yorum yaparsa çok daha iyi olur.
    3. Yeşil pasaportla taşıyana rastlamadım belkide vardır bilmiyorum, yakın zamanda bir arkadaş fransaya uzun süreli turist vizesi ile taşımıştı kcc ye mail atarak current olmadan önce. onun haricinde avrupada herhangi bir ülkeye (viyana hariç) 2024 yılında oturumu olmadan taşıyabileni görmedim.

Benim fikirlerim bu yönde ama bu konuda daha tecrübeli arkadaşların da fikirlerini alın derim ayrıca, buradan Ankara'nın son 10 yılda en yüksek hangi case numaralarına kadar mülakat verdiğine bakıp ordan bir çıkarımda bulunabilirsiniz.

Sürecinizde başarılar ve bol şans diliyorum.

• @ugursway zor gözüken kısım benimle ilgili olanlar mı yoksa süreçteki kurumlarla alakalı mı?

• Cevap: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Eşim ve çocuklarımın kayıtlarını ocak ayında okul için başka bir adrese aldık bu bir sorun olurmu

• @halteran hangi ay itibariyle dosyayı taşımam daha mantıklı olur ve hangi ülkeye taşımam gerekiyor? Bu konu ile ilgili bir öneri verebilir misiniz

• muallakta kaldığımız en önemli konulardan biriside DS-260 formunu doldururken yeşil pasaport hakkımız yoktu ama önümüzdeki ay olacak. İkinci bir pasaport çıkarttırmak mülakatta sorun olur mu? Sonuçta formda bunu bildirmedik.

• @mrt01 sorun olmaz, Ankara konsolosluk mülakatınız esnasında pasaport türünüze değil geçerliliğine bakıyor.

Mülakat tarihi aldıktan sonra formunuzu açtırarak yeni pasaport bilgilerinizi girerek veya mülakat esnasında evrak teslim aşamasında bu yeşil pasaportunuzu ibraz ederek değişikliğini sağlayabilirsiniz. Bol şans 🍀

• @lumos nereden denemiştiniz? Benim aklıma Karadağ gelmişti...Ancak Karadağ da göçmenlik vizesi için Belgrad a yönlendiriyormuş...Denklem iyiden iyiye çok bilinmezli oluyor...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |