DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Turist vizem ile Amerikaya girişimde 6 ay süre verildi ancak ben 6 aylık süremi aşarak maalesef (365 günden az) overstay yaptım ve sonrasında Türkiyeye dönmem gerekti.Biletimi aldım jfk den uçağa bindim ancak daha sonra apar topar uçaktan indirildim ve 30 dk ayaküstü sorguya alındım.Yetkililer vizemi cancel etti.Türkiyeye döndükten 1 hafta sonra
    “A review of our consular records confirmed that you stayed in the United States beyond the authorized period permitted. Your visa has been revoked under section 212(a)(9)(B)(i) of the Immigration and Nationality Act of 1997, as amended. Under this section of the law, anyone who was unlawfully present in the United States for more than 180 days is inadmissible for five years after the date of your departure. Your visa is no longer valid for travel. If you wish to travel to the United States, you will need to reapply and may need to obtain a waiver of this ineligibility.

Regards,

Nonimmigrant Visa Unit
    U.S. Embassy, Ankara “

diye bir mail aldım.
    Sorum şu ben bir daha vizeye nasıl be ne zaman başvururum nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Bu bahsedilen 5 yıllık banı aşmam için waiver gibi süreçlerden bahsedilmiş ancak tam açıklayıcı cevaplar bulamadım.Şimdiden teşekkürler

• Muslu Law Firm

@karakuso, içinde söyledi: Revoked visa sonrası yeni vize başvurusu

Merhabalar,
    Turist vizem ile Amerikaya girişimde 6 ay süre verildi ancak ben 6 aylık süremi aşarak maalesef (365 günden az) overstay yaptım ve sonrasında Türkiyeye dönmem gerekti.Biletimi aldım jfk den uçağa bindim ancak daha sonra apar topar uçaktan indirildim ve 30 dk ayaküstü sorguya alındım.Yetkililer vizemi cancel etti.Türkiyeye döndükten 1 hafta sonra
    “A review of our consular records confirmed that you stayed in the United States beyond the authorized period permitted. Your visa has been revoked under section 212(a)(9)(B)(i) of the Immigration and Nationality Act of 1997, as amended. Under this section of the law, anyone who was unlawfully present in the United States for more than 180 days is inadmissible for five years after the date of your departure. Your visa is no longer valid for travel. If you wish to travel to the United States, you will need to reapply and may need to obtain a waiver of this ineligibility.

Regards,

Nonimmigrant Visa Unit
    U.S. Embassy, Ankara “

diye bir mail aldım.
    Sorum şu ben bir daha vizeye nasıl be ne zaman başvururum nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Bu bahsedilen 5 yıllık banı aşmam için waiver gibi süreçlerden bahsedilmiş ancak tam açıklayıcı cevaplar bulamadım.Şimdiden teşekkürler

Sayin@@karakuso, giris yasagi ABDde ne kadar sure hukuka aykiri kaldiginiza bagli olarak 3 yil, 10 yil veya daimi olabilir. Eger bir yildan az hukuka aykiri kaldi iseniz giris yasagi genelde 3 yildir. Ancak buna emin olmaniz gerekir. ABD makamlari sureyi sizden farkli hesaplayabilirler. Bu esnada eger sartlariniz uygun ise ABDye tekrar vize almak icin waiverdan yararlanabilirsiniz. Daha detayli bilgi icin buraya bakabilirsiniz. https://www.uscis.gov/laws-and-policy/other-resources/unlawful-presence-and-inadmissibility

Benzer Başlıklar

• 5
  • 1
  • 13
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |