DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sevdemimi merhabalar, ben su sekilde ilerledim. her ekledigim is veya okul icin islemleri bitirdikten sonra save yapiyordum sonra tekrardan devam ediyordum. ek olarak su sekilde de yapabilirsiniz. ekleyeceginiz bilgileri bir word dosyasina yazin sonrasinda kopyala yapistir ile islemlerinizi hizlandirabilirsiniz.
    surecte basarilar.

• Merhabalar, ds260 formunu dün doldurdum, case no 57XX , mülakat ne zaman gelir tahmini...

• @dkerim lütfen yardım bende kendi ve eş bilgilerimi tamamlamadan yanlışlıkla gönderdim şimdi case numaramla giremiyorum .nasıl açtırabilirim kilidi

• Arkadaşlar merhaba, formu doldurup gönderdim. Geçen seneki sıralama hakkında bilgisi olan var mı? Greencard çıkıp da mülakata çağırılmayan arkadaşım var, beni de korkuttu bu durum biraz...

Bunun dışında doğum yeri bilgisine ISTANBUL/ISTANBUL yazdım ama forumlarda okuduğum kadarıyla ilçe yazmak gerekiyormuş ilk yere. Bu sıkıntı çıkarır mı? Ne yapmam gerek?

Dosya Numarasi: 2025EU212XX
    DS-260 Gonderimi: 06/05/2024
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yy

• @cptmuzaffer Merhabalar, imzanızda 4 ay sonra göndereceğiniz görülüyor. Bunu kimse bilemez, mesela DV2024 kazananı olsaydınız ve Ankara'dan mülakat bekliyor olsaydınız hala gelmemişti.

• merhaba arkadaşlar e vize veren ülkelerin vizelerine başvurup vize kabulu aldıktan sonra dosya taşıma maili göndersek olurmu .

• @Revolter hocam merhabalar. İmzanızdan anladığım kadarıyla dosya taşımızsınız. Cn yüksek olduğu için dosya taşımayı düşünüyorum. Benim için süreç erken 2025 talihlisiyim ama erkenden yol haritamı yapmak istiyorum. Devlet memuru olarak çalışıyorum schengen verirler mi acaba

• @enginfdn internet explorer yükle Microsoft edgeye
    Ben öyle girdim her gün 4 saat form dolduruyorum bitmiyor 😞

• Arkadaşlar eşim ben ve çocuğum için formu doldururken önce çocuğumun formunu doldurup imzaladım barkodlu belge çıktı geriye ben ve eşimin bilgileri kaldı bizde doldurup barkodlu çıktı mı almalıyız yani üç kere imzalayıp kccye göndermemiz mi gerekiyor sonra formum kilitlenir mi

• @Revolter Teşekkür ederim imzamı düzelttim, umarım bir sorunla karşılaşmayız. peki 2025 Eylüle kadar mülakat sırası gelmezse vize sürecimiz yanıyor mu ?

• Bu ileti silindi!

• @cptmuzaffer Farklı dinamikler var aslında. 30 Eylül 2025 DV2025 sürecinin son günü, o günden sonra DV2025 süreci ile alakalı vize basılamaz. Tabi toplam verilecek vize sayısı belirtilen günden önce tamamlanırsa tamamlandıktan sonrası için süreç bitiyor maalesef.

• Bu ileti silindi!

• Selam, iyi geceler. Doğum yeri ilçe olarak mi yazmalıyım bende ilçe yazıyor? Tel numarasını nasıl yazmamız gerekiyor ? Ve de pasaport başvurusunu yaptim sadece elime geçmedi bu şekil olmaz diye yanlış bilgi aldım ve formu şimdi dolduracagim 21xxx numaram nasıl etki edebilir ? ?

• @arse
    Selamlar sizin için en uygun olan seçenek sürecinize sonuna kadar bu ihtimali bilerek devam etmektir. Masraflarınızı minimuma indirmek adına sağlık muayenenizi olmadan mülakata katılabilirsiniz. Kendinizi mülakatınızı yapacak konsolosa ifade edersiniz, takdiri ona bırakırsınız. Bol şanslar.

• Merhaba, eşim çekiliş sonucu seçildi. DS260 formunu doldurma aşamasındayız
    Bazı sorularım var Meslek bilgileri bölümünde takıldık.

Durumumuz: Bizim 7 yıllık bir yazılım firmamız var aslında eşim lise mezunu yazılımla alakası yok sadece kadın girişimci fırsatlarından dolayı eşimin adına şahıs firması kurduk ama bütün işle ben ilgileniyorum eşim ev hanımı geçmişte kozmetik firmasında uzman satıcı olarak çalışmıştı fakat evlendikten sonra ev hanımı olarak kaldı.

Soru 1 : "Presen Work/Education/Traning Information bölümünde eşimin bilgilerini girerken "Primary Occupation" alanında BUSINESS mi seçmeliyim. Kendim için olsa "COMPUTER SCIENCE" seçmem lazım galiba.
    Soru 2 : Biz bu bilgileri tamamlamadan kayıt etsek yarın gün içinde devam etme imkanı olur mu bilgiler silinir mi?

Soru 3 : 00086XX case number bize mülakat çıkma ihtimali ne dir tahmini olarak ?

Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@dkerim Foruma hos geldiniz, oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

1. Bunu icin formu actirmaniz talihsiz olmus, gerek yoktur.
    2. Bunu bilemeyiz, hangi konsololukta gireceginize ve DV2025 surecinin parametrelerine bagli, 1 Ekim 2024 itibariyle anlasilir biraz. Siz forumdan eski surecleri okuyun.
    3. Formda anlik ne ise onu yazmalisiniz, ondan mesulsunuz, 'unemployed' 'not employed' vs. Konsoloslukta size sorarlarsa o vakit mesgul oldugunuz isi soylersiniz ama bu bir is gorusmesi degil, Mulakat alan ve buyuk hatasi (yalan beyan) olmayan, kosullari saglayan herkes alir vizeyi, egitim, is durumu vs. ilgilenmezler. Oncelik de vermez, sonralik da.
    4. Bu sayi her sene 55.000 civarindadir, lutfen forumu inceleyiniz ilk sayfalardan baslayarak.
  • ⭐⭐⭐

@enginfdn Hizli bir arama ile internette hangi taraycidan nasil temizleme yapildigina erisebilirsiniz. Umarim gerek kalmamistir.

• ⭐⭐⭐

@asli13 Turkiye'de yasadigi doneme dair kayit varsa, manuel olarak Adliye'den alabilir.

• ⭐⭐⭐

@flaperss Onemli olan gercekten, fiziksel olarak adreslerinizi belirtmeniz, ikametlerinizin guncellenmesi icin eger ihtiyac olursa bagli oldugunuz Muhtarlik ve Nufus Mudurlugun'den daha sonra e-devlete gecmek uzere adresleriniz geriye donuk beyan edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |