DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lorenZo hocam YouTube de vardı. Vize başvurusunu da o şekilde yapmıştım.

• @Yusuf-4 detaylı olarak kaynaklardan bakmak en saglıklısı gibi.

• @lorenZo ret aldıktan sonra düzelme ihtomali varmi?

• @Yusuf-4 o konuda bilgim yok . resmi sitede tum bilgiler var tek dogru kaynak orası. Oraya iyice detaylı bakmanı tavsiye ederim.

• @Henry-bloor herkesin durumu kendince doğru o nedenle genelleme olmaz diye dusunuyorum

• @lorenZo para kazanmak isteyen turkiye gibi misir gibi orta asya gibi gelismekte olan ulkelerden para kazanir.latin amerikada olabilir.Size sunu söyleyeyim benim ilk kaldigim apartman 1950 li yillarin apartmaniydi.Adamlar cati katina havuz alt kattada gym yapmislardi insanlar kisin spor yapsin formda kalsin diye ki bizim istanbulda o yillar dutluktu.Simdi o dutluk yer gungoren oldu umraniye oldu evler 10 milyondan baslar oldu.Ama kanadadaki adam iyi hayat yasadi belki 1 ev aldi vefat etti torunlarina anca bir down payment miktarini birakti ki onalrda artik bir ev icin 30 yil yasarlar...Bu ulkelerde zengin olmazsiniz eviniz arabaniz olur o kadar cocuklarinizds tekrar ayni sekilde yasar.amerika haric cunku orada kural samimiyet yok mesela sizi aninda iseten cikarabilir saglik sistemi paranizla orantili ama milyoner olunabilecek tek ulkede orasi.Dedigim gibi tercihler belirleyici.Burasi tr nin 2015 yili ne eksik ne fazlasi artik kim ne dusunurse.Para kazanmak isteyen kendini gelisitirsin ingilizce zaten must yanina fransizcada alsin ardindan gozunu karartip afrikadaki United nations islerine girsin paraya para demesin.

• @Henry-bloor aynen tespitler çok dogru.

• ⭐⭐

@lorenZo link isteyen üyelere "neden çok basit" yazıp yardımcı olmuyorsun üstüne de sürekli Kanada'yı kötülüyorsun ve işe yarar iletilere eksi atıyorsun.

Merak etme hakkını yemeyiz. Yardımcı olacaksan ol da fazlasını yapma bence. Herkese duyur gerekirse sır gibi saklama fırsatları, merak etme bir şey olmaz.

• @celica Degerli yorumlarınız için çok tesekkur ederiz.

• @celica adam birsey demiyor ki pahali memeleket butun olayi toronto ve Vancouver.Hersene 500k pr sahibi 3 milyonda ogrenci geçici gelenler iltica deprem vizesi ne bileyim çalışma vizesi vs ve coguda bu iki sehirde.Bence size tavsiyem realtor.ca den kiralık ve satilik ve fiyatlarina bakin ardindan reddit te personal finance canada ve canada sub a bakin.Indeed.ca den cv niz ile begendiginiz islere basvurun hatta full sallayın ben 5 yillik muhendisim yada yazilimciyim diye son asamaya kadar gidin .En sonunda da kendinizi degerlendirin : cebimde ne kadar para var ,meslegim/kalifiye m ne orada is bulabilirmiyim diye onunuze alin kulahi hesaplayin.Ingilizceniz zaten yoksa bu yaziyida hic okumayin hiçbirşey yapamazsiniz bu kadar rekabetin bireyselciligin oldugu bir ulkede.Basarilar diliyorum.

• @Henry-bloor Herşeyi matematiksel olarak açıklamanız en mantıklısı olmuş.

• @lorenZo hadi sizin icin bir daha yazayim 2 cocuklu 18 yas alti ortaokula giden biri icin,2 odalı ev en dusuk 2600,internet ve utility 200,market alisverisi 1500 minimum markalar bulk food öyle kafama gore alayim olmaz,140 telefon ucreti telefonlari tr den aldiniz varsayiyorum,araba en dandik sıfır corolla 700,sigorta 300 yeni arac ve yeni sofor olduğundan dolayi,dolayi, harclik 800 cocuklara,benzin 100 ,çocuklarin gelecegi icin universite fonuna aylik kazancin yuzde 6si ila 10u nu yatirim fonu mutual/etf a yatirma cunku universiteler parali trdeki gibi bedava degil,giyecek/oteki olabilecek giderler ise ayda bir 500 ila 1000 deyin.Total minimum standards yasamaniz icin gereken para aileniz icin 7500 ila 8000 gider.Welfare alirim a umut bagalmayin siz bir eskisi gibi para vermiyorlar iki cok basvuran var sira cok didikleme cok fazla uc siz oraya çalışma vizesi ile gideceksiniz yabancisiniz size bu verilmez.Kisacasi burasi kapitalist memeleket bu parayi karikoca çalışıp kazaniriz ailemize gelecek kurariz diyorsaniz bol sans .Bu arada immigration icin gereken paralar is tecrubesi ve rekabeti saymıyorum. HERSEYI DEGERLENIRIN OYLE GELIN.

• @Henry-bloor çok açıklayıcı bir örnek bilgi olmuş.

• @Henry-bloor herkes için en hayırlısı olsun diyelim.

• Owp red aldıktan sonra tekrar inceleme talep edip onay alan var m

• @Yusuf-4 herkes için en güzeli ve hayırlısı olsun diyelim

• @Yusuf-4 iyice araştırmak yararlı olabilir.

• PR başvuru ve süreçleri ilgili zorluklar herkesin malumu, ontario dışında kanada temennisi olanlar için (manitoba, sasketchevan,alberta vs) eyalet programlarını araştırmalarını tavsiye ederim. 1 haftadır bunları inceliyorum bence kendi içerisinde fırsatlar barındırıyorlar.

• @Ahmet-Gümüş herkes için en güzeli olsun

• Sevgili dostum sürecin kolay olduğunu iddia etmedim lakin tarım ve eğitim sektörlerinde eyalet programlarının şartlarını okuduğumda görüyorumki fırsatlar var. Bu fırsatlar yeterli puanlara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Birşeyin olmasını arzuluyorsanız eğer, o işi nasıl yaparım? vizyonu ile bakın. Zorluklara bakarsanız zorluklar,fırsatlara bakarsanız fırsat görürsünüz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |