DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Esrâ-Nur inşallah dediğiniz gibi işler süreç, aksi halde çok kötü olacak Ankara zaten mümkün değil şu durumda.

• @goke98 rica ederim. Bol şans.

• @nazlihande inşallah 🙏🏻🙏🏻 dün tekrar onay alanlar olmuş sanırım . Size hala bir dönüş olmadı mı?

• @raltan vizeyi veren konsolosluğa bağlı bir durum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eren34, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba biraz konu dışı ama Schengen vizesi ile alakalı bir sorum var, benim bankada yıllar öncesinden kalma birikimim var dolar olarak, seyahatimi çok rahat karşılıyo. Şimdi hesap dökümü aldığımda sadece dolar hesabımı alsam yeterli olur mu? TL hesabımda para çok bulunduramıyorum evlilik sürecinde olduğum için maaş geldiği gibi birikim ya da ödemeler için kullanıyorum.

defaatle söylememe ve defarlarca uyarıda bulunmama rağmen ilgili başlıkta schengen konusu hakkında soru sorduğunuz için sizi bir süre forumdan uzaklaştırıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raltan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba arkadaşlar mülakatımı aldım çok sükür viyana'ya fakat avusturya schgen rendevusu yok baska bir schengen vizesi alıp o ülkeye gidiş cıkış yapıp baska bir schengen ülkesine girebiliyormuşuz bende o yolu düşünüyorum eksik bilgim varmıdır yoksa yanlış bir yolmudur? sizin fikirlerinizi bekliyorum

defaatle söylememe ve defarlarca uyarıda bulunmama rağmen ilgili başlıkta schengen konusu hakkında soru sorduğunuz için sizi bir süre forumdan uzaklaştırıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lifepark-0, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

schgen reddi konusunda tecrübeli olan arkadaşlar ulaşabilir mi? Pazartesi itirazda bulunmam gerekiyor

ulaştım, bildirim gelmiş olması lazım size..

• Merhaba ,

Aramızda daha önce Amerika 'da resident olmuş , ve DV mülakatına girecek olan var mı ?

Viyana ' dan gelen mailde aşağıdaki madde var ama :
    "The police certificate for Turkey, less than 24 months old and police certificates from any other country of residence for more than 12 months"

Araştırdığımda, aşağıdaki sitede submit etmemize gerek olmadığı yazıyor ABD için , ama tecrübeli birileri var ise danışmak istedim , konsoloslukla teyitleşerek ilerlemem gereken bir konu mudur yoksa aşağıda çok net açıklandığı için hiç teyit almama gerek yok mu emin olamadım.

Ekran Resmi 2024-04-22 ÖÖ 8.44.17.png

• @pinbil ekran görüntüsünde sizin de işaretlediğiniz üzere çok net açıklandığı için hiç teyit almanıza gerek yok, bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pinbil ben daha önce abd'de resident olmadım ama forumu okudum, siz de okuyun lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/post/361

• Merhabalar,
    Bir sorum olacak, DV2024 için en son hangi ayda 2NL maili gönderilir? Yani demek istediğim DV2024 için mülakat tarihi alma normal şartlar altında hangi ayda ışık söner?

• Merhaba Viyana'dan şöyle bir mail aldım acaba dosyam taşınmış mıdır?

Dear Mr. Urker,

Thank you for your email.

We will accept your DV case to be processed at the U.S. Consulate in Vienna and KCC will transfer your case to our office.

Once your case is ready for the interview, we will contact you again with further information.

Please note that you are responsible for obtaining a Schengen visa for Austria. Our office is not able to assist you with this process.

We cannot expedite any DV cases to be processed faster and we cannot schedule an earlier appointment. You must be prepared to remain in Austria throughout the processing of your visa application.

KCC is responsible for appointment scheduling. Any inquiries must be done with KCC regarding your appointment.

The COVID vaccination must be within the last 12 months. You may get a COVID vaccination at our doctor's office when taking the medical exam, cost is 15 Euro.

For further information regarding vaccinations, please contact our Panel Physician’s office at: https://visa.medau.at/en/

• Arkadaslar diploma asli derken universiteden aldigimiz mi yoksa e devletten mi ?

• @Caner-Urker Caner bey hayırlı olsun dosyanızı taşımışlar. Şengen vizeniz yoksa bir an önce işlemlere başlayın.
    Acaba taşıma talebinizi ne zaman atmıştınız? Hangi tarihli mailinize cevaben taşımışlar? Bir de visa navigator'da Diversity visa seçeneğine mi basıyorsunuz?

• @ebruayvazoglu Merhaba sabah mesaj attım 10 dakika sonra cevap aldım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak bunun bir çok etkeni var.
    kotanın dolması, verilecek vizenin kalmaması, konsolosluğun artık dv vermemesi vs. durumlar bunu etkiler genelde.
    normal şartlarda temmuz ayı'nın sonunda bi hikaye biter çoğu talihli için.

• @gucarslan
    Anladım teşekkür ederim. Ankara dağıtım yaparsa, son dağıtımı Temmuz ayında yapar. Ağustos ve sonrası için bir dağıtım gelmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak o zaman EU için verilecek vize kalacağını zannetmiyorum

• @Caner-Urker bu Viyana’ya bu zamana kadar ilk mailiniz mi yoksa geçmiş aylarda atmışmıydınız teşekkürler

• @sonruh Merhabalar ilk defa bu sabah mail attım navigatöre yönlendirdi oradaki talimatlara uyarak 9 buçukta yazdım 20 dakika içinde onay maili geldi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |