DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erene bana da geldi. 28 mayıs 👍

• ⭐⭐⭐

@Lifepark-0 Tebrikler, daha zamaniniz var Mülakattan bir kaç gün sonra da görebilirsiniz sağlık kontrolüne.

1. yılımızda 2nl görmek nasip oldu 🙂 2 Mayıs saat 13:00 Viyana. Mail 19:12 de geldi.
  • ⭐⭐⭐

@metu-mcan Rahat nefes alın artık 👏🍀

• ⭐⭐

@sebnem_ Viyana icin siz secemiyorsunuz onlar uygun zamana veriyorlar saglik muayenesi icin randevu o sebeple mulakat maili aldiktan sonra ilk is molnar'a durumu aciklayan bir randevu talep maili gondermek olmali. Gectigimiz sene mulakattan sonra saglik muayenesine giren arkadaslarimiz oldu bu durum haliyle vizenin gec basilmasina sebep oluyor. Molnar unganlar'in aksine kendileri direkt konsolosluga gonderiyor raporlari.

• @achillesoag işte ne zamana vermişler diye sormak istedim ama artık kendimiz öğreneceğiz. İstatistik kısmı geçtim 🍀
    Geçen sene öncesi- sonrası olmuştu ya, bu sene nasıl gidiyor gibi

• @lumos bu durumda mulkatimdan 1 gün önceye randevu alsam yeterli olur şeklinde algıladım değil mi ? Sonuçlar geldiğinde konsolosluk onaylayacak (umarım 😅)

• ⭐⭐⭐

@Lifepark-0 Olur, vize basiminiz bir kaç gün uzayabilir.

• ⭐⭐

@sebnem_ Anladim ben durumu aciklayan genel bir yazi yazmistim , siz gectigimiz seneden biliyorsunuz zaten isleyisi 🙂

• Mail alan arkadaşlarımı tebrik ederim mülakatlarınız başarılı güzel geçsin.
    4 Mart ve sonrası mail atıp da dönüş alanlar oldu mu acaba? Ben bir defa mail attım acaba tekrardan mail atıp kendimi hatırlatmam gerekir?

• @achillesoag inşallah bu sene de pratiğini gerçekleştireceğiz ☀☀☀

• Herkese Merhaba, Viyana'dan bugün mülakat maili gelenler taşıma maillerini ne zaman atmıştı acaba? Biz Mart başında göndermiştik. Mülakat maili gelmedi.

• Merhaba, Viyana’dan mülakat maili alan arkadaşlar ne zaman konsolosluğa mail atmışlardı acaba? Ben de mail atıyorum kaç haftadır bana dönüş yapmıyorlar 😞

• @Lifepark-0 hayırlı olsun bende mülakat maili aldım sizin günle aynı

• @heydancen ilk maili 18.12.2024 te göndermiştim, Aralık ayından beri yakından uzağa doğru mail attım, biraz çaba biraz şans...

• @lumos dr. Molnara 7 mayısta mulakatim olduğunu ve 5 yada 6 mayıs uygun ise randevu verip vermeyeceklerine dair bir mail attım.

• @yldrmflz @heydancen @ecdag2024 Ben 29 Şubat, 1-4 Mart tarihlerinde mail attım. İlk önce dosyamı taşıyıp taşıyamayacaklarını ve Schengen vizem bitmeden mülakat verip veremeyeceklerini sordum. 1 Marttaki ilk cevaplarında dosyamı taşıyabileceklerini ama tarihi ayarlayamayacaklarını söylediler. Taşıma işlemini onayladığımı söyledim ama cevap gelmedi. 4 Mart'ta tekrar hatırlattım iki gün sonra dosyamı taşımayı kabul ettiklerine dair mail geldi. Çok darlamadan arada bir kısa maillerle hatırlatmakta fayda var sanki.

• @Mehmet-Yıldız Merhaba hocam, Viyana için mail attığınız adres https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/VNN-Vienna.html sitesindeki [email protected] adresi mi acaba?

Ayrıca dosya taşıma talebiniz için mailin başlığı ve içeriğini şöyle mi yaptınız;

*M77 NON-RESIDENT TRANSFER- FULL NAME

Dear Sir/Madam,
    As the DV-24 winner, I would like to request that my file be moved from the Consulate General in Ankara to the Consulate General in (Taşımak istediğiniz konsolosluğun adı). Last year, due to the low number of interviews distributed by the Consulate General in Ankara and my high file number, I am worried about losing my interview rights. This makes my request for file transfer even more important.
    This visa is of great importance to me and represents an important milestone in my life. Therefore, I would like to ask you to take this request into consideration and initiate the file transfer process, and to provide your assistance and support during this process.
    (Bu paragrafı vize sorununuzun olmadığı ülke için eklemelisiniz vize sorununuz varsa eklemenize gerek yoktur.)
    I would like to point out that I do not have any visa issues that would prevent me from traveling to (Taşımak istediğiniz konsolosluk adı).

Thank you in advance for your help.
    Yours faithfully.

CASE NUMBER:2024EU000XXXXX
    PRINCIPAL APPLICANT NAME:Soyad-Ad
    DATE OF BIRTH:Ay/Gün/Yıl
    PREFERENCE CATEGORY:DV DIVERSITY - ANK/TURKEY

My ID, passport and photo information are attached.(Ek belgeleri lütfen unutmayınız.)*

Bu talimatları 1 kaç hafta önce forumdan bir arkadaş paylaşmıştı.

Mail adresleri için: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/list-of-posts.html burayı buldum.

Ayrıca arkadaşlar sağolsun kendi hazırladıkları docs kayıtlarını da paylaşmışlardı =

Bu bilgiler ve sorular üzerinden yardımlarınızı iletirseniz sevinirim. Umarım zamanınızı almamışımdır. Şimdiden teşekkür ederim.

• M77-NON RESIDENT TRANSFER 2024EU000XXXXX

Case Number: 2024EU000xxxxx

Main Applicant: ad soyad

Preference Category: DV DIVERSITY- ANK/Türkiye

Date of Birth: ../../....

Dear sir/madam

My name is (Ad). I won the green card lottery (DV2024) from Turkey via the European region.

Therefore, I request that my file be transferred from US Embassy ANKARA / TURKEY to US Embassy VIENNA / AUSTRIA.

I undertake that I can stay in the country throughout the visa process.

If you are not an authorized person, I request you to inform the authorized person about this issue.

I look forward to hearing your positive response.

Thank you in advance for your time.

Ad Soyad
    Kind regards.

• @gucarslan teşekkür ederim üstadım.
    Peki ;
    01 ANK - Asıl talihli olan eşim'in sağlık raporu konsolosluğa gitti ve kendisinden DS-5535 formu talep edilmedi. ( Pass'ı göndersek olur mu? , AP sorunu yok çünkü)
    02 ANK Ben ve 03 ANK (büyük oğlum) DS 5535 dün Gönderdik. ( AP şu anda)
    04 ANK (küçük oğlum) AP sorunu yok. ( pass'ı göndersek olur mu? )

teşekkür ederim , hoşçakalın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |