DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @CANBILBEY Hayırlı,uğurlu olsun vizeniz 🙂

• @yusufalak akıllı araç anahtarı(görevli bu sekilde uyarı yapmıştı mülakat sabahı) harici araç anahtarları sorun olmuyor.

• @Vildan-0 @CANBILBEY kesin ve net bilgi olarak söylüyorum, hiç aşı olmamış kişiler için 1(BiR) doz YETERLİDİR...

• @CANBILBEY @yce5 yeni hayatlarinizda size ve ailelerinize mutlu ve saglikli bir yasam diliyorum 🙏🏼

• @sevgilisena ne tuhaf, unganlardaki randevumuz ilk olarak 13 subattaydi, emin olmak icin telefonla aradim yetkili esimin ilk dozunu ne zaman oldugunu sordu, hesaplama yapip ikinci dozunu en erken 19 subatta olabilir ve olmasi gerekiyor dedi ve internetten giris yapip randevu tarihimizi degistirmemizi istedi. 21 subatta ikinci dozu olup 22 subatta randevuya gittik. Orada bir kisinin iki doz asi olmadigi icin, asi olana kadar saglik raporunu alamayacagini da bizzat gordum. @Vildan-0 siz en iyisi kesin ve net bilgileri aksam 5ten sonra unganlari arayarak alin.

• @yusufalak bende 2023 haziranda okulumu kıbrısta bitirdim ve gelirken güzelyurt polis merkezinden direk ingilizce olarak aldım sicil kaydımı sorun olacağını düşünmüyorum

• @yusufalak bende iki hafta önce anahtarla girdim sorun olmuyor.

• Herkese selamlar, 28 Şubat'ta unganlarda sağlık testlerimi oldum ama olduğum esnada ehliyetinizi polislere kaptırdınız mı sorusuna evet diyince ne zaman dedi 2013 filandı tam hatırlamıyorum dedim kaza mı yaptınız dedi hayır rutin çevirmede verdim ehliyeti dedim ancak neyden şüphelendiyse doktor hanım ekstra testler yapacağını söyledi ve 340 +47 dolar ödemelerimin üstüne 1583 TL daha alıp idrar ve 2. Kan testimi yaptılar. Önceki akşam 3 tane bira içtiğimi sorun çıkıp çıkmayacağını sorduğum zaman da inşallah çıkmaz diye bir yanıt aldım beni aşırı geren ve stres yapmamı sağlayan kısım buydu. Sonrasında İzmir'e geri döndüm ve 6 Mart Çarşamba günü olan mülakatım için beklemeye başladım. 5 Mart salı günü sabah Ankara'ya tekrar gidip sağlık sonuçlarımı sorunsuz bir şekilde teslim aldım hiç bir sorun çıkmadı. 6 Mart Çarşamba günü sabah 7.45 olan randevum için konsolosluk önüne 7de gidip beklemeye başladım. Orada eşyalarınızı bırakmak için bagajı açık siyah hatchback bir araç var oraya bırakabilirsiniz bu arada. Eşyaları bıraktıktan sonra orda turnikelerin önünde herkese yardımcı olan bir abi vardı saatlere göre sıraya soktu herkesi. Turnikeden geçtikten sonra tam karşıda binaya girmeden camın arkasından biri pasaportlarınızı çekmeceye koyup içeri vermenizi istiyor içerdeki kişi kontrol edip bina kapısında sıraya geçmenizi söylüyor. O kapıdan da güvenlik ikişer ikişer insanları kontrol ederek içeri alıyor. Girer girmez havaalanı güvenlik kontrolü tarzı mont, cüzdan, kemer, anahtar ev evraklarınızı kutuya koyup güvenlikten geçiyorsunuz. Ordan sonra uzunca bir bahçeden geçip yol sonunda soldaki binaya girip işlemlere başlıyorsunuz. İlk girişte bir desk var ordaki kişi pasaportunuzu alıp arkasına etiket yapıştırıyor ve sizin adınızı bi kağıda not alıyor. Sonra yan tarafa geçip adınızın okunmasını bekliyorsunuz. Adınız okunduğu zaman sağ baştaki vezneye gidip pasaport ve 330 dolar ödemenizi yapıp sıra numarasını alıyorsunuz. Sonra sağ taraftaki bekleme alanında bekleyip numaranız yandığı zaman evraklarınızı teslim ediyorsunuz ben diploma fotokopisini unuttuğum halde anlayışla karşılanıp işlemlerime devam edildi. Daha önce evlenip evlenmediğinizi soruyor ingilizce bilip bilmediğiniz soruyor ve evraklarınızı istiyor. Sonrasında tekrar ilk tarafta beklemenizi söylüyor. Benim numaram tekrar yandığı zaman evrak verme alanından tekrar çağrıldım ve annemin kızlık soyadı soruldu tekrar sanırım "in" olduğu için değişik geldi ve yanlışlık var sandılar sorup tekrar beklemeye devam edebilirsiniz dediler. 5 dakika sonra tekrar evrak isteme alanından çağrıldım ve mezun olduğum liseyi sordular söyledim ama üniversite diploması yeterli değil miydi dedim evet öyle ama sizden lise diplomanızı da istiyoruz dediler nerden çıkarabilirim diye sordum ordaki bilgisayarı açıp bana e devletten alabileceğimi söylediler. Oradaki bir beyefendi yardımcı oldu edevletten lise mezuniyet belgemin çıktısını alıp teslim ettim teşekkür edip yan tarafta beklemeye gidebilirsiniz dediler. Çok geçmeden 10 15 dakika sonra numaram yandı ve mülakata çağrıldım. Ortadaki vezneye geçtim genç ve güler yüzlü birisi günaydın diyip tercüman isteyip istemediğimi sordu İngilizce şekilde. İngilizce biliyorum farketmez benim için ama çağırsak iyi olur dedim. Bir beyefendi geldi ve Başladık mülakata ilk önce sağ elimi kaldırıp yemin ettirdi cevap olarak sadece yes yeterli oldu. Soru ve cevapları sırayla yazıyorum.

• En son hangi okulu bitirdiniz?
    • üniversite.
    • Mesleğiniz nedir?
    • iş sağlığı ve güvenliği uzmanı.
    • Amerikaya gidince ne iş yapmayı düşünüyorsunuz?
    • ilk başta Uber, doordash gibi işlerde çalışıp sonrasında kendi mesleğimi yapacağım.
    • Çok güzel. Peki orada aile veya arkadaşlarınız var mı?
    • 3 tane arkadaşım var.
    • Onlar nerede yaşıyor ve onlarla mı yaşayacaksınız?
    • Illinois, Chicago'da yaşıyorlar evet onlarla yaşayacağım.
    • Tamam teşekkürler.
      Sorular bittikten sonra bilgisayarda bir şeyler yazdı 5 10 saniye kadar sonrasında evrakları alıp tebrikler vizeniz onaylandı haftaya PTT diyip güldü teşekkür ederim haftaya PTT o zaman diyip ben de gülüp ayrıldım. Bütün işlemler bu kadar çok stresli bir süreç gibi görünsede hiç stres yapmaya gerek yok her şey çok çabuk ve akıcı şekilde ilerliyor. Aklınıza takılan her türlü soruyu mesaj olarak sorabilirsiniz.

• @Meho35 tebrikler. Aklıma takılan: Ankara'da mülakat süresi ne kadar beklediniz. Benim kategori farklı ama EU diye okudum case nonuzu? Hangi yıl Gteencard çıktı size

• @Meho35 hayırlı olsun

• @begumm benim sıramı 3 ay atladılar. Bana geçen yıl Mayıs'ta çıktı green card.

• @ahmetyorulmaz teşekkürler 🙏🏻

• @Meho35 dosya no 2024EU...diye o sebeple sordum. Hayırlı olsun.

• @Meho35 Hayırlı olsun, yeni yaşamınızda başarılar dilerim.

• @Meho35 Normalden bir kaç fazla beklemenizin mükafatını almış oldunuz, bundan sonraki hayatınızda başka güzellikler de olsun. Hayırlı olsun vizeniz diyelim.

• @Meho35 vizeniz hayırlı olsun uzun bir uğraş sonunda alabildiniz vizenizi 🙂

• @begumm bir yıl sonrasının yılını yazar her zaman zaten. Teşekkür ederim 🙏🏻

• @misha90 evet baya uğraştırdı ya 😅 teşekkür ederim 🙏🏻

• @Fırat-ERKAL çok teşekkür ederim hepimiz için güzel olur umarım her şey 🙏🏻

• @dkagan55 teşekkür ederim 🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |