DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Beykentli konu anlaşıldı. Aslında benim de durumum çok karışık. Savaş öncesi Ukrayna’da yaşıyordum, Ukrayna oturumumun süresi doldu, savaştan dolayı uzatamadım. Dosyayı oraya ya da Moldova’ya taşımama izin verirler mi acaba? ABD vizem de var, bir yandan da AOS yapsam mı diyorum, kafam baya karıştı.

• @erenotti merhaba.
    Bence AOS yapın.

• Bu ileti silindi!

• InkedEkran görüntüsü 2023-09-21 014002.jpg

Aile üyeleri dahil 3.684 kişi diye belirtildi Sayılarla 2024 kanalında, yanlışım olabilir ama hesabınız yanlış gibi geldi bana.

• @Azad-Bilmez @Beykentli evet, dünya genelinde 22,185,619 geçerli başvuru içerisinden rastgele seçmişler ve kazananlar içerisinden de tahmini 143,000 kişi şuana kadar aile üyeleri ile beraber DS-260 formunu doldurarak başvuru yapmış. Bunların da maks 55,000’i green card alacak diyor bültende. Yani şuan kotanın 2.6 katı bir dv immigrant vize başvurusu var. Tabi bu 143,000 sayısı süreç içerisinde bir miktar daha artacak, evlenenler, yeni doğan çocuğunu ekleyenler vs.

• @Beykentli hocam 22 milyon aile fertleri sayısı değil, green carda başvuran geçerli kişi sayısı, onların işte 80 bini civarında kazandı. Kazandıktan sonra aile fertleri ile sürece devam edenlerle toplam sayı 143,000’e çıkmış.

• @Beykentli, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Dünya genelinde DV2024'ü kazanan CN sayısı 143 000 (Dünya'daki tüm kıtalar dahil).
    Bunun 3 684'ü Türkiye'de (aile fertleri hariç).
    Bu 143 000 CN'a dahil olan Dünya geneli tüm aile fertleri sayısı 22 185 619.

143 bin case ve 22 milyon aile fertleriyle mi? Yani her ailede 155 kişi mi var diyorsunuz? 🙂

143 bin aile fertleri dahildir ama dahil olmasa bile, aile ile birlikte 300-400 bin olması gerekir. 22 milyon nereden çıkıyor?

55 bin kişiye vize verdikleri için genelde 2-3 katını kazandı açıklıyorlar. 143 bin aile ile birliktedir. 22 milyon kazanan diye bir şey söz konusu olamaz.

• @erenotti 1 Ocak 2024’den once case number konusunda nasil boyle bir bilgiye sahip oldunuz?

• @Prm-oguzhan Yenileme işlemi basit avantajı olur dezavantajı olmaz hafta içi bir gün 1 saatte halledersiniz.

• @Azad-Bilmez merhaba. Doğru söylüyorsunuz, hesabım yanlış, o mesajımı siliyorum.

• @ahmet_ merhaba. Doğru söylüyorsunuz y, o mesajımı siliyorum.

• Ankara neden hala mülakat dağıtmadı sıra 200’lerde gözüküyorhala

• Mülakata alan var mı?

@lumos sanırım galiba 😢🥺😫

Galiba kaygı bozukluğu var bende 😵💫

Mesleki deformasyon diyelim herşeyi "worst case" olarak ele alıyorum.

Bundan 1 hafta önce bülten sayfası için F5 tuşunu yemiştim, şimdide excel dosyası için yiyorum. 🙄

• @yusufalak yok şuanlık bir gelişme bu konuda beklemedeyiz halen

• Merhabalar,

sitesinden konsolosluk vize istatistiklerine baktığınız da Ankara DV2023 döneminde aşağıda ki tabloda göreceğiniz gibi 375 adet EU bölgesi dışından dosyaya görüşme vermiş. Muhtemelen bu kişilerin başvuru yerleri kendi ülkeler vie görüşmesi istedikleri yer ise ANK, çünkü bunlarda ülkemizde oturum izni bulunan göçmenler. Ülkemizde Asya asıllı göçmen sayısı her geçen dönem artıyor ve özellikle Asya bölgesinde olan Afganistana verilen CN sayısının da arttığını ( DV2023= 2724, DV2024= 4536) düşünürsek , DV2024 döneminin DV2023 döneminden , bizler için daha iyi anlamda farklı olma ihtimalini çok düşük. Aşağıdaki web sitesinde her bir konsolosluğun istatistikleri bulunuyor hangisi ne zaman hangi CN vize vermiş vs.. gibi incelendiğinde daha sağlıklı yorumlar yapılabiliyor. Benim gibi CN yüksek olanlar için CP veya AOS en sağlıklısı ve güvenlisi olacaktır diye düşünüyorum.

image.png

• ⭐⭐⭐

@yusufalak Lutfen yemeyin tuslari, saka bir yana maalesef sabirla bekliyoruz 🤞 💪 🤜 🤛

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar asıl talihli olan benim, ben bir ülkeye oturum alıp dosyamı oturum aldığım ülkeye taşırsam eşimin oturumu olmasına gerek var mı yoksa sadece ben oturum alırsam eşimde bundan faydalanıyor mu

• @datanist her yıl +/- 80 bin case number olması gerekmiyor mu dünya genelinde? Bu kadar kişi DV’yi kazanıyorsa. EU bölgesinin kotasını bilemiyorum 80binin içinden 35 bin civarında olması lazım, tahmin sadece. Lakin dünya genelinde 80 bin +/- case number veriliyor.

• @yusufalak Bey sizin CN gayet iyi bence Ocak ayını bulmaz mülakat verilir. Darısı bizler için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |