DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş denedik denedik hepsini denedik edebiyat yapmaya gerek yok sonuç olur olmaz ne bu böyle rezillik

• @GOKAY-0 gecen yillarda olumlu ve olumsuz sonuclanan ornekler var fakat bu yil icin kolektif bir denemeye ben varim, kaybedecek bir seyim yok ✌🏽

• @GOKAY-0
    Sizi çok iyi anlıyorum ancak bu süreci maalesef yalnız bir şekilde, sizin özelinizde yönetmelisiniz. Eğer bunu başardınız diyelim, sizden sonra bir başka kazanın da aynı konsolosluk özelinde bu yolu denemesi ters tepebilir hatta sizin sürecinizi de riske sokabilir.
    Öte yandan bu süreçte tecrübe edindiğim kadarıyla şunu yapmaktan kaçınmalısınız, konsolosluklara önceden ben geliyorum, uçak biletim bu vb. emailler göndermeyiniz.
    Bu durum onların gözünde negatif etki yaratmaktadır. Örneğin, Tayland kendileri bizim senemizde transfer taleplerinin otomatik emailine, “asla seyahat planını yapmayınız” ibaresi eklemişlerdi.
    Eğer analizleriniz sonucu bu potansiyelde bir ülke buldunuz diyelim, onlara benim seyahat planım var demek, bir nevi mülakat planlayacaksanız oraya geleceğim imajı vermektedir.
    Her konsolosluğa aynı kalıpta ve çok uzun emailler göndermekten de kaçınmalısınız. Durumunuzu özetleyen, sürecinize hakim olduğunuzu anlayacakları, kısa öz ve etkili emailler göndermeniz faydalı olacaktır.
    Bunun konsoloslukların insiyatifine dayalı, onlardan rica ettiğinizi bilerek, risk ve tüm sorumluluğun bireysel olduğunu ve bunun bir nevi “şans içinde şansa” dayalı girişim olduğunu da aklınızdan çıkarmayınız.
    Amerikan toplumunun bir parçası olmaktan çok mutluyum, her zaman kendime hatırlatıyorum, iyi ki bu maceraya atılmışım! İnanıyorum ki burada bunu başarabilecek, ne yaptığının bilincinde olan ve içtenlikle arzu eden kişileri var.
    Umarım şans hep sizinle olur.

• @gucarslan çok teşekkür ederim ☺

• @ugursway öncelikle yazınız için kendi adıma çok teşekkür ederim benim ve eşimin 1 haftalık avusturya vizemiz var bu bir ay içinde kullanmamız gerekiyor
    Şansımızı denemek adına viyanada konsolosluğa elden durumuzu anlatan bir mektup teslim edebiliyor muyuz
    Eğer edebiliyorsak hazırlayacağımız dosyaya neler koymamız gerekiyor hatta birkaç yere daha geçiş yapacağız hepsine versem böyle birşey yapabilir miyim
    Yani çözüm sunacaklar diye bir garanti yok ama şansımızı denemek isterim son ana kadar
    Şimdiden çok teşekkür ederim

• @mrt-gkce teşekkür ederim.

• Merhabalar, ben 260DS formunu doldurduğum zaman yurt dışına hiç çıkmamıştım ve formu öyle doldurdum. Dün yurt dışından geldim ve temmuz ayında mülakatım var. 260 formunda güncelleme yapayım mı?

• @heydancen Karadağ oturumu ile taşıdık biz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@emirhan1 Bunlar icin gerek yok, mulakatta vize reddini soylersiniz ama bir onemi yok artik. Diger detaylar zaten onemsiz, formu doldurdugunuz an onemli, kisi sayisi ve kriminal durumda degisiklik yoksa gerisi teferruat.

• ⭐⭐⭐

@serkankaracavet Yesil pasaport size sadece bazi ulkelerde visesiz ve ekonomik seyahat kolayligi saglar. Rica minnet dosta tasima surecine olumlu/olumsuz bir etkisi yok, herkes esit, sizde bu yola bas koyan herkes gibi deneyeceksiniz. Kolay gelsin.

• Doha’ya mail atan oldu mu arkadaşlar.

• ⭐⭐⭐

@ahmet77 Hepsini denemediniz, mesela gecen sene sarkilar yazip gonderdik konsolosluga, ya da tweet/x floodlari yaptik her kanaldan, mailler, videolar cekip yolladik.... ha keza onceki seneler de. Demem o ki biz de denemistik olmadi, sadece maille zaten olmaz, en basit sekilde engelleneceginiz bir siber yaklasimdir bu. Elbette ki ofke ve duygularinizi anliyoruz ama size yardimci olup odaginizin da yonlendirlmesine bu kadar ters almayin. Gercekten Ankara'nin boyutu baska, odagi baska. En kisa surede dileginizi gerceklesir dilerim ki, ama enerjinizi degistirebileceginiz bir eyleme yonlendirmeniz bir tavsiyedir.

• ⭐⭐⭐

@yeliz-özören Daha once Viyana'ya tasima talebi gondermediyseniz ve aranizda iletisim kurmadiysaniz bu sekilde "emrivaki" dosya tasima baski hibi algilanabilir, ben uyarayim da.

• ⭐⭐⭐

@qwe19 Siz atin bakalim. Herkese ayni cevap verilmez. Herkes de paylasmayabilir.

• @lumos ben attım ve otomatik bir dönüş aldım

• @qwe19 Ben attım verdikleri cevap şu oldu

Dear Applicant,

Thank you for your email.

Please note that currently, we do not accept cases transfer requests for nonresidents of Qatar. You may wait for your turn at your current post or check if you can transfer your case to another post.

Regards,

• @GOKAY-0 Japonya mesela, fiziki adres istiyor, lakin o ülkede kalmak bulunmak da çok masraflı. @ugursway ’in dediği gibi mücadele etmeden bu vizeyi/kartı almak zor. Ha mücadele etmeye değer mi, orası ayrı konu.

Çok çok isteyen ilgili ülkeye (gözüne kestirdiği) seyahat edip, ben burdayım diye pasaport damgasını email ile gösterip, taşıma talebinde bulunabilir. Makul ülkeler çerçevesinde bence denenebilir, zaman, imkan, maddi durum elveriyorsa.

Dipnot: Hemen birçok kullanıcıdan sorular geldi. Japonya’yı örnek olsun diye verdim arkadaşlar. Yanlış hatırlamıyorsam, dosya taşıma talebinde bulunabilmek için Japonya’da bir adresinizin olması lazım, resmi olarak mı değil mi bilemiyorum. Detay bir bilgim yok, kendiniz araştırın. Visa navigatoru yoklayın bakalım neler istiyor.

• @vonmanc bana otomatik mesaj geldi. Navigatör kullanmamı belirten bir mail geldi

• ⭐⭐⭐

@BeriTara Sorulariniza cevap alabilmek icin, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |