DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Seda-Uysal-Avcı Calismanin ve hedeflemenin karsiligi her zaman alinir. Mesajindaki bakis acisi en dogru bakış açısı.

• @Seda-Uysal-Avcı herkes için en iyisi olması dileğiyle

• @lorenZo Her basvuru elbette isleme aliniyor. Ancak TS 2023 icin ayri bir permit basvurusu yok gunun sonunda- acik oturum iznine basvuruyorsunuz. TS 2023 gibi, herhangi bir special program kapsamina girmeyen acik oturum izni basvurularinin cevap suresi 100 gunu asabiliyor. OWP'ye basvuruyu yolladiktan sonra dosyayi diger basvurulardan ayirip TS 2023 kapsamina sokan mekanizma nedir, surec nasil ilerliyor bilmiyorum. Ama anladigim kadariyla burada bir aksaklik yasanmis en azindan benim case'imde. Ve bu klasifikasyonu yapan, bakanligin sisteme son yillarda daha fazla entegre ettigi yapay zeka olabilir. Tabii bunlarin hepsi sadece bir fikir yurutme.. Saglikli gunler dilerim!

• @mmg Sizin gibi neticesi geçiken ve uzun süredir açıklanmayanlarda varmış.

• @lorenZo Benimkini de farkli degerlendirmisler, bu yuzden uzadi. Baska program dahilinde benden 200 dolar istediler:) Ama bu sene sonunda PR`a basvuracagim, su anda 530 puanim var. Zaten basvurdugum kategoride yaklasik 350 puanla gecen sene PR verdiler.

• @Can4_58
    puanlara kaynaklardan bakmak gerekebilir.

• Owp 31 Aralık başvurdum. Hala sonuç yok

• @Yusuf-4 sizin için en hayırlısı olsun

• @Seda-Uysal-Avcı Eğer gecici oturum izniniz varsa montreal'de fransızca kursuna katılım yapıldıgında finansal yardım yapılıyor mu?

• @lorenZo evet yapılıyor bekleme süresi yaklaşık 3 ay. Yarı veya tam zamanlı kayıt yaptırıp ona göre saat ücretini alıyorsunuz. QC fransızca konusunda istikrarlı. Son yıllarda fransızca dil yeterliliği ile PR alabiliyorsunuz EE ile. amaç dili unutturmamak. Resmi yerler fransızca dışında konuşmamaya gayret ediyor. Başarırlar mı muamma. Zaten çoğu kişi çift dilli. İngilizce başlayınca öyle devam ediyor dialog.

• @Seda-Uysal-Avcı bilgilendirme için teşekkurler

• @lorenZo evet full time derse katılan bir bireyin aldığı yaklaşık ücret. Yarı zamanlı katılırsa yaklaşık 400$. Sizin seçeceğiniz kurs saatlerine göre fiyat belirleniyor.

• @Seda-Uysal-Avcı yararlı bilgilendirme .tesekkur ederiz

• Merhabalar
    Hala OWP onay bekleyen var mı?
    Benim başvuru 31 aralık. ama hala sonuç yok.

• @Yusuf-4 Umarım en kısa sürede netice belli olur

• @lorenZo Haddim olmayarak mesajlarınız bana sizin foruma katılmanızdan hemen önce bu odada bulunan @gamzesiz adlı kullanıcıyı çok hatırlatıyor. Kendisi de daha önceki mesajlarda bahsettiği kadarıyla Kanada sürecinde çok yıprandığından dolayı duruma oldukça negatif bir bakış açısıyla yaklaşıyordu, ki uzun zamandır forumda kendisini göremiyorum sanırım aramızdan ayrıldı. Ancak sizinde kendisinin yerini aratmadığınızı söylemesem yalan olur.

Bence Kanada hükümetinin depremzede vatandaşlar için oldukça bonkör bir şekilde bu kadar uzun ve kapsamlı çalışma/oturum izni vermesi bile mükemmel bir şey iken, ki dünyanın her bölgesinden insanlar bu fırsatın kenarından köşesinden geçmek için sıraya girdiği bir zamanda, bize böyle bir fırsat sunan Kanada'yı azarlar bir şekilde 3 yıl sonra kalıcı oturum izni şansı alınmasının düşük olmasından, sanki bu bir tuzakmış ve Kanada hükümeti insanları zorla başvurmaya ve oraya gitmeye zorluyormuş gibi sürekli bahsedilmesi beni rahatsız etti.

Daha pozitif olmanızı tavsiye ediyorum, kırıcı bir şey yazdıysam peşinen özür diliyorum.

Sevgiler

• Sonuc olarak sunu anlamaniz lazim kanadanin bana ihtiyaci var mi ? Ihtiyaci yarattiginiz anda ki kolay birsey degil ,oturum alirsiniz .Nedir o ihtiyac,insaat iscisi ama egitimli fransizcasi mukemmel yada skilled worker listesinden biri olmasi yada toronto yada Vancouver da degil new
    Foundland Yukon nwt Alberta Manitoba gibi yerlerde yasamak isteyen skilled insan olmak.3 yil guzel bir sure ulkeyi tanimak ve network icin ama bana sorarsaniz deger mi ? Kesinlikle değmez. Siyasi bir durumum yoksa ,gayrimuslim/kurt/alevi /mafyaya borcu olan/olum tehlikesi olan vesaire burada sansi denemege deger ama bir doktorun dis hekiminin memurun hele evi varsa kesinlikle degmez.Buradada kazanc kiraya vergiye yaşama gidiyor.Net worth yapamiyorsun.Iyi etut etmek lazim

• @korki Çok değerli feedbackleriniz ve düşünceleriniz için teşekkürler.

• @lorenZo Rica ederim, bu yorumu yapmamdaki amacım "toz pembe" veya "altın tepsi'de" bir hayattan ziyade pozitif bir ortam çizilmesi yoksa sizin buradaki insanlara yardımcı olmak istemenizdeki samimiyetinize ve bu konuda aktardığım düşüncelerime çok değer vediğinize gönülden inanıyorum.

• @Henry-bloor tespitleriniz ve bilgilendirmeler doğru.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |